-

אגדות וסיפורי עם

ברוב סיפורי אגדה יש טובים ורעים, יפים ומכוערים. לטובים יש אתגר קשה ואחרי סדרה של קשיים הם מצליחים להשיג אותו. הטוב מנצח את הרע. האגדות עוצבו לא רק כדי למלא את הסקרנות של הילד אלא גם לענות על צרכים נפשיים – וזו הסיבה שהם החזיקו מעמד כל כך הרבה שנים. זו הסיבה שבני כמו ילדים אחרים כל כך אוהב לשמוע אותם לפני השינה. זו הסיבה שאותם סיפורים הם כלי מאוד מרכזי לעיצוב הילד. לכן כשקראתי לבני בפעם האחרונה את אחד מסיפורי האגדות, פתאום עלה לי חשש מהרעיונות שעלולים להשפיע על חייו. מרגע שהגיבור הוגדר כמלך או נסיך אין ספק שהוא הטוב בסיפור. מרגע שאשה הוגדרה כיפה ברור שהיא הטובה. תפקידה של האישה הוא שנסיך יתאהב בה. תפקידו של הנסיך הוא להתאהב בנסיכה. האגדה הופכת את אותם מלכים ונסיכות לגיבורי תרבות של הילד, למודלים שלו לחיקוי.

החלטתי להרים את הכפפה ולעצב סיפורים ידועים של גיבורים אחרים שעשו מעשים קצת יותר מעניינים מאשר להיות מלכים או להיות נשים יפות, כאגדות – על מנת לספק למי שרוצה מודלים קצת יותר מעניינים לחיקוי.

  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

    Powered by: Wordpress